BM, Kırgızistan'a 106 Milyon Dolar Desteğinde Bulunacak (17.05.11 - 14:13)

KIRGIZİSTAN'DAN KISA KISA -BM, KIRGIZİSTAN'A 106 MİLYON DOLAR DESTEĞİNDE BULUNACAK


BİŞKEK (A.A) - Asya Kalkınma Bankası (Asian Development Bank/ADB) Kırgızistan'da kalkınmaya katkıda bulunmak üzere enerji sektörüne 44 milyon 800 bin dolar destek sağlayacak.
     Asya Kalkınma Bankası'nın Kırgızistan'a mali yardım paketini öngören yasanın Cumhurbaşkanı Roza Otunbayeva tarafından onaylandı.
     Yasaya göre, banka bu mali yardımını 2014 yılına kadar uygulayacak, söz konusu 44 milyon 800 bin dolardan 16 milyon 700 bin doların düşük faizli kredi miktarını ve 28 milyon 100 bin doların da karşılıksız yardımı oluşturacağı ifade edildi.
    
     -DÜNYA BANKASI, 16 MİLYON DOLAR YARDIMDA BULUNACAK
    
     BİŞKEK (A.A) ? Dünya Bankasına bağlı (DB) Uluslararası Kalkınma Birliğinin Kırgızistan'ın güneyinde karayolunun yapım çalışmalarına 16 milyon dolar ek yardım yapacağı belirtildi.
     İletişim ve Ulaştırma Bakanlığından yapılan açıklamada, Uluslararası Kalkınma Birliğinin Kırgızistan'ın güneyindeki Oş-Batken-İsfana karayolunda 18 kilometrelik bir diliminin yol yapım çalışmaları için 16 milyon dolar tutarında ek yardımda bulunacağı ifade edildi.
     Kırgızistan'a bu çerçevede, 8 milyon 800 bin doların kredi olarak verileceği, 7 milyon 200 bin doların da hibe edileceği hatırlatıldı.
    
     -ABD'DEN 226 BİN DOLARLIK DESTEK
    
     BİŞKEK (A.A) ? ABD hükümeti, ülkenin güneyinde bir parkın rehabilitasyonu ve bir sulama kanalının tamiratı için 226 bin dolar destek sağlayacak.
     ABD'nin Bişkek Büyükelçiliği'nin internet sitesinde yer alan habere göre, ülkenin güneyindeki Alay İlçesinin Gülçö köyünde bir parkın rehabilitasyonu ve Oş kentinin Amir-Timur ilçesinde sulama kanalının tamiratı için 226 bin dolar mali yardımda bulunulduğu ifade edildi.
     Rehabilitasyon işlerinde 600 kişsiz gencin görevlendirileceği hatırlatırken, USAİD tarafından uygulanacak projenin yerel pazarda araç ve malzemelerin satın alma yoluyla bölge ekonomisine da katkıda bulunacağı kaydedildi.

 

 

 

© www.alomaliye.com

 

 

 

 

 

 

 

...............................

:. Alohaber, Anında Haber

:. Kurumlar Vergisi Prog.

:. iş Kanunu Programı

...............................