ŞİRKET SÖZLEŞME KONULARI   

 

TEMİZLİK

Özel resmi ve yarı resmi kuruluşların, evlerin her türlü temizliğini, bakımını ve ilaçlama işlerini yapmak, halı yıkama, çamaşır yıkama hizmetleri vermek, her türlü temizlik malzemelerinin, makinelerinin imalatı, montajı, tamir ve bakımını yapmak, alım ve satımını yapmak, ithal ve ihracatını yapmak. İlaçlama makineleri, elektrik süpürgesi, halı yıkama makinesi, robot temizlik makineleri, temizlik el aletleri vb. makinelerin imalatı, alım ve satımı ile ithalatını ve ihracatı yapmak. Taahhütlerinde bulunmak, ihalelerine, artırma ve eksiltmelerine katılmak.

REFAKAT HİZMETLERİ

Her türlü özel, kamu kurum ve kuruluşlarının her türlü refakat hizmetlerini vermek. İhalelerine katılmak, taahhütlerinde bulunmak.

ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ

Şirketin Amaç ve Konusu: 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair Kanunun çerçevesinde belirtilen Koruma, Güvenlik ve Eğitim hizmetlerinin verilmesidir.

 

Şirket, Yürürlükte bulunan tüm mevzuata uymak ve kanun gerektirdiği hallerde izin almak kaydı ile, aşağıda yazılı amaç ve konularda faaliyet göstermek için kurulmuştur:

 

1-Şahıslar ile her türlü özel ve tüzel statülü: Holding, şirket, tesis, banka, finans kurumu, alışveriş merkezi, iş yerleri, turistik tesis, site, tatil köyü, hastahane, üniversite, fakülte, akademi, yüksek okul, öğretim kurumları, depo, sağlık tesisleri, enerji santralleri, rafineleri, baraj, kara-deniz ulaşım ve nakil vasıtaları, hava meydanları, limanlar toplu  konut alanları, metrolar, gar ve terminaller, spor karşılaşmaları, sahne gösterileri ve toplu gösterilerin yapıldığı  alanlar  ve yerler  ile v.b. tesis işletme toplantı ve  vasıtaların  sabotaja, hırsızlığa soyguna yağmaya, yıkmaya çalışanların işten alı konmasına, sağlık ve vücut  bütünlüklerine  gelecek tehdit  ve tehlikelere karşı korumak güvenliklerini sağlamak,

 

2-İlgili mercilerden izin almak koşulu   ile her türlü savunma araçları, silah, mermi, mühimmat, kalkan, jop, kelepçe, el feneri, silah ve mermi taşıma ve benzeri her türlü ekipmanları  ve  bunların yedek parçalarını  ithal etmek, satın almak ve kullanmak,

 

3-Güvenlik ve güvenlik teknolojileri ile ilgili elektrik-elektronik cihazları  benzerlerini, elektrik-elektronik tehlike  ve yangın alarm, tespit söndürme ve kontrol sistemlerini,  cankurtaran  yeleklerini telsiz antenlerini, sabit ve seyyar  telsizleri, telsiz role sistemlerini, bomba  ve her türlü elektrik-elektronik alet ve cihaz sistemlerini ithal etmek, satın almak, satmak, kiralamak  ve kullanmak sistemini kurmak, işletmesi ve  bakımını yapmak  ve bu hususlarda ilgili faaliyetlerde  bulunmak.

 

4-Bankalar ve her türlü özel tüzel kişiler, işletmeler  ve ticari kuruluşlar arası para naklini yapmak, Paraların toplanması, sayılması ve dağıtılması, para naklinin korunması ve güvenliğini sağlamak,

 

5-Banka Otomatik Vezne Makinelerinin doldurulması, dolu olup olmadığının kontrolü, tekrar doldurulması, hizmete sokulması ve bakımı,

 

6- Maaş paketlerinin oluşturulması ve yerlerine teslim edilmesi,

 

7-Her türlü özel tüzel kişiler, işletmeler ve ticari kuruluşların ekonomik-siyasi-stratejik  güvenlik etütlerini  hazırlamak, personel güvenlik  tahkikatlarını yapmak, bu konulara yönelik araştırma ve danışmanlık hizmetini vermek ,

 

8-Yurt içi ve yurt dışında koruma eğitim ve güvenlik eğitim  ve öğretimini verecek tesis kurmak, işletmek koruma ve güvenlik personeli  yetiştirmek ve eğitmek, eğitimli personelin görev başı ve tazeleneme   eğitimlerini yapmak,

 

9-Amaçlarına uygun işler  yapan gerçek ve tüzel kişilerle ortaklık kurmak, mevcut ortaklık ve tesislere iştirak etmek, aracılık etme kaydı ile hisse senetleri ve pay senetleri ile taahhütlerini   satın almak, kendi pay ve hisse senetlerini satmak  ve mübadele etmek,

 

10-Faaliyetleri ile ilgili konularda yurt içi ve yurt dışında olmak üzere tüm sektördeki  bilumum öze kişiler, tüzel kişiler kamu kuruluşları ve bağlı teşekküllerin  fizibilite, tasarım, iletişim  ağı, kuruluş, işletim, eğitim  ve  reorganizasyon  etüdü  bakım ve benzeri işlerin planlaması  ve temini  ile bu konularla ilgili ihalelere  girmek,  taahhütlerde bulunmak,  sözleşmeler  akdetmek, taahhüt altına  girmek,

 

11-Şirket  amaçlarını gerçekleştirmek için her türlü menkul  ve gayri  menkulleri alır satar kiralar ve gerektiğinde kiraya verir,

 

12-Faaliyet  konuları ile ilgili olarak  bayilik, müesseselik  ve acentalıklar  alır  ve verir.

 

Yukarıda gösterilen konulardan başka işlere girmek istediği takdirde Sanayi ve Ticaret Bakanlığının iznine ve ortaklar kurulunun onayına sunulur ve Türk ticaret kanununun hükümlerine göre işleme tabi tutulur.

İNŞAAT

Yurt içi ve yurt dışında her türlü inşaat ve taahhüt işleri yapmak, ihale, artırma ve eksiltmelere katılmak, özel inşaatlar yapmak. Her türlü inşaat malzeme ve makinelerinin alımını satımını, imalatını, ithalatını ve ihracatını yapmak.

ELEKTRONİK

Her türlü elektrikli elektronik ve mekanik dayanıklı ve dayanıksız tüketim malzemeleri, her türlü tıbbi cihazlar, medikal ve cerrahi makine ve aletlerin imali, alımı satımı, ithali, ihracı ve her türlü taahhüdü. Her türlü bilgisayar, yazıcı çizici ve yan üniteleri, faks, fotokopi makineleri, elektronik hesap makineleri, daktilolar, yazar kasalar, kesintisiz güç kaynaklarının imalatı alımı, satımı, tamir ve bakımını, ithalatı ve ihracatını yapmak. Her türlü bilgisayar programları üretmek, almak satmak ithal ve ihraç etmek. Taahhütlerinde bulunmak, ihalelerine, artırma ve eksiltmelerine katılmak.

TEKSTİL/KONFEKSİYON

Her türlü tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin imali, alımı, satımı, ithali ve ihracatını yapmak. Turistik hediyelik eşya, beyaz eşya, halıcılık, kilim mobilya ve mefruşat, tekstil ürünleri mağazaları açmak imal etmek almak satmak ithalat ve ihracatını yapmak işletmek pazarlamak. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

NAKLİYE

Her türlü kara, hava ve deniz yolları ile yurt içi ve yurt dışı yolcu ve yük taşımacılığı yapmak. Özel oto parklar yapmak, işletmek kiralamak, kiraya vermek. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

PETROL ÜRÜNLERİ 

Her türlü petrol ve petro kimya ürünleriyle her türlü akaryakıt ve madeni yağlar gibi kimyevi ürünlerin imalatı, alımı, satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

GAYRİMENKUL/OTO 

Her türlü gayrimenkul, her türlü oto, alım satımı ile komisyonculuğu yapmak.

RENT A CAR (OTO KİRALAMA)

Türkiye genelinde her türlü araçla (binek, jeep vb.) oto kiralama hizmetleri vermek. Yabancı Oto kiralama şirketlerinin mümessilliğini almak, konusu ile ilgili olarak yurt dışından her türlü araç ithalatı yapmak.

KIRTASİYE 

Her türlü kırtasiye malzemeleri kitap, oyuncak, kaset, büjiteri ve parfümeri malzemelerinin alımı satımı ithali ve ihracatını yapmak. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

ÖZEL KURSLAR

Özel bilgisayar, daktilo kursları ve özel dershaneler açmak işletmek kiralamak kiraya vermek.

TURİZM

Turizm işletmeciliği yapmak her sınıf cins ve katagoride ki otel motel pansiyon kamping karavan gibi turistik yatırımlarda bulunmak. İşletmek ve kiralamak, kiraya vermek. Kafeteryalar, çay ocakları, marketler, alışveriş merkezleri açmak işletmek, kiralamak ve kiraya vermek. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

SİGORTA ACENTELİĞİ

Yangın, hırsız, gaz alarmı cihazları oto alarm cihazları ve sistemlerinin alım satımı imalat ve montajı ithalat ve ihracatını yapmak, mümessillik ve bayiliğini almak, vermek. Sigorta acenteliği yapmak. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

GIDA

Her türlü gıda ve temizlik ürünlerinin, ve malzemelerinin imalatı, alım ve satımı ile ithal ve ihracatını yapmak. Toptan veya perakende satış mağazalarını açmak işletmek kiralamak, kiraya vermek.

GIDA/TARIM/HAYVANCILIK 

Her türlü gıda, tarım, canlı ve cansız hayvancılık, yaş sebze ve meyveler ile temizlik maddelerinin alımı satımı üretimi ithal ve ihracatını yapmak. Gıda ve temizlik marketleri açmak, su ürünleri, tarım ürünleri, hayvansal ürünlerin üretimi, alımı, satımı ithal ve ihracatını yapmak, Mandıralar, kümesler, üretim çiftlikleri açmak, işletmek, entegre tesisleri kurmak, kesim haneler kurmak. Kurutulmuş, dondurulmuş her türlü gıda, tarım ve hayvancılık ürünlerinin üretimi, alımı, satımı ithal ve ihracını yapmak. Büyük ve küçük baş hayvanlardan elde edilen deri ve köselelerle deri eşya, ayakkabı, çanta bavul, saraciye eşyası ve bunlardan mamül turistik eşyalar, kürk vb ürünlerinin üretimini, alım satımını, ithal ve ihracatını yapmak. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

REKLAM AJANSLIĞI

Gazete mecmua ve dergilere ilan ve reklam vermek için reklam ajansı kurmak. Dergi, kitap gazete, broşür vb. her türlü basım hizmetlerinde bulunmak. Eşantiyon, takvim, hediyelik eşya , tanıtım hizmetleri vermek. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

TIBBI MALZEME

Her türlü tıbbi, medikal, ortopedi malzemesi, röntgen aletleri ve parçaları, elektrikli elektronik, mekanik her türlü tıbbi malzemelerin, cihazların, üretimi, alım ve satımı ile ithalatı ve ihracatını yapmak. Tıbbi konularla ilgili kitap, dergi, vb. yayınların ithalatı, ihracatı alım ve satımını yapmak. Her türlü tıbbi alet ve malzemelerin bakım onarım hizmetlerini vermek. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

ÇİÇEKÇİLİK/PEYZAJ

Her türlü çiçek ve çiçekçilik ürünlerinin, bitkilerinin, toprağının üretimi alımı satımı ithal ve ihracatını yapmak. Bahçe ve çevre düzenlemesi yapmak ve bununla ilgili alet ve araçların üretimini yapmak. Alım ve satımı ile ithal ve ihracatını yapmak.

DEKORASYON

Her türlü dekorasyon hizmetleri vermek. Resmi ve özel kuruluşların evlerin dekorasyonunu yapmak. Her türlü dekorasyon malzemelerinin üretimini alım ve satımını yapmak. İthal ve ihracatını yapmak.

YANGIN VE GÜVENLİK MALZEMELERİ

Her türlü yangın söndürme malzemeleri, maskeleri, kaçış maskeleri ve gaz maskeleri, yangına dayanıklı kıyafet ve aksesuarlar, yangın araç ve gereçleri, her türlü güvenlik malzemeleri, kalkanlar, araç ve gereçler, imalatı alımı satımı ithalatı ve ihracatını yapmak.

MATBAACILIK

Her türlü matbaacılık hizmetleri vermek. Gazete, kitap dergi ajanda, takvim, eşantiyon basımı vb. hizmetleri vermek. Matbaa malzemeleri ve makinelerini almak satmak, ithal ve ihraç etmek.

MADENCİLİK

Her türlü maden ve diğer endüstriyel hammaddeler konusunda etüt plan, proje arama, üretim, işletme, sondaj ile alım ve satım yapar. İthal ve ihracat yapar. Gerekli gördüğünde bu faaliyetlerini yerine getirmek için makine araç, taşıt araçları ile teçhizatları iç ve dış piyasadan satın alır. Satar, kiralar, kiraya verir veya imal eder. Maden kanunu çerçevesinde ruhsatlar alır. Maden ocaklarını bilfiil işletir. İşlettirir, devralır ve devreder. Kiralar ve kiraya verir. Ürettiği yada satın aldığı mermer, granit vesaire yapıtaşlarını vb. Madenleri işler. Üretimini yapar. Alım ve satımı ile ithalat ve ihracatını yapar.

SOĞUTMA CİHAZLARI

Sanayi tipi ve ev tipi her türlü soğutma cihazları, buzdolapları imalatı, alımı satımı ithalatı ve ihracatını yapmak. Tamir hizmetleri vermek.

MOBİLYA 

Her türlü mobilya, mutfak dolapları imalatı ile her türlü ağaç ürünlerinin ve yan sanayinin imalatı, alımı satımı ithalatı ve ihracatını yapmak. Mağazalar açmak. Kiralamak, kiraya vermek. Her türlü makine ve teçhizatlarının imalatı, ithalatı, alım ve satımını yapmak.

OTOMOTİV

Her türlü otomobil, motosiklet vb. Otomotiv ürünlerinin ve yan ürünlerinin yedek parçalarının, imalatı, alımı satımı ithalatı ve ihracatını yapmak. Tamir bakım ve onarımını yapmak.

LPG

Benzin istasyonları, gaz istasyonları açmak işletmek kiralamak ve kiraya vermek. Her türlü kimyasalların üretimi alımı satımı ithalatı ve ihracatını yapmak.

KREŞ VE ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Her türlü özel kreş ve gündüz bakımevleri açmak, işletmek, kiralamak, kiraya vermek ve her türlü hizmetlerinde bulunmak.

Her türlü özel eğitim kurum ve kuruluşlarının (yüksekokul hariç) açılması işletilmesi kiralanması, kiraya verilmesi ve her türlü hizmetlerinin verilmesi

 

PLASTİK

 

Her türlü plastik ürünlerin, hammaddelerinin, yan ürünlerinin üretimi, alımı satımı, ithalatı ve ihracaatını yapmak.

KUYUMCULUK

Her türlü altın, gümüş, değerli madenler ve değerli taşların alım ve satımını yapmak. Üretimini yapmak. İthalatını ve ihracatını yapmak.

EMLAK

Her türlü gayrimenkullerin, (arsa, arazi, ev, bina, işyeri vb.)  alımı satımı ve komisyonculuğunu yapmak.

YAPI DENETİMİ

Can ve malgüvenliğini teminen, imar planına, fen, sanat ve sağlık kurallarına, standartlara uygun kaliteli yapı yapılması için proje ve yapı denetimi yapmaktır. Şirket bu amacını gerçekleştirirken yapı denetim ve ilgili yasaların amir hükümlerine aynen uyar. Şirket faaliyetlerini sürdürebilmek için büro kiralamak veya satın almak jeoteknik etüdler yaptırmak, araç kiralamak veya satın almak gibi yasaların kendisine tanıdığı her türlü haklardan yararlanabilir.

 YÖNETİM DANIŞMANLIK/İNSAN KAYNAKLARI

Özel ve kamu kurum ve kuruluşlarına yönetim ve danışmanlık alanlarında özel eğitim vermek. Her türlü ürün, sistem ve personel belgeleri almak ve vermek. Her türlü Ürün, sistem ve personel belgeleri alanında özel eğitim vermek ve belgelendirme hizmetlerinde bulunmak. Sistem ve organizasyonlarını kurmak. Teknolojik altyapılarını kurmak. Kurslar ve özel dershaneler açmak, işletmek, kiralamak ve kiraya vermek.

İnsan kaynakları alanında eleman yetiştirmek, iş alanları yaratmak. Özel ve Kamu kurum ve kuruluşlarına insan kaynakları alanında hizmetler vermek ve özel eğitimlerini sağlamak.  Kurumsal eğitimler vermek. Kurslar ve özel dershaneler açmak, işletmek, kiralamak ve kiraya vermek.