Ali Çakmakcı Özgeçmiş

YMM Ali Çakmakcı Kimdir?

Ali ÇAKMAKCI

Ali ÇAKMAKCI

1982 yılında Ankara’da doğdu. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Yabancı Diller Okulu’nu bitirdi ve 2004 yılında Gazi Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl yapılan Hesap Uzmanları Kurulu giriş sınavında başarılı olmak suretiyle Hesap Uzman Yardımcılığı’na atandı. 2008 yılında yapılan yeterlik sınavında başarı göstererek üçlü kararname ile Hesap Uzmanlığı görevine atanmıştır. 6 yıl üst düzey vergi incelemeleri, karapara soruşturmaları ve bilimsel konularda çalışmalar yaptıktan sonra, 2010 yılında istifa ederek bir Kurumun Mali İşler Koordinatörlüğü (CFO)’ne ve ilişkili bir şirketin Genel Müdür Yardımcılığı’na atanmıştır. 2012 yılında ise akaryakıt, inşaat, sigorta, hastane, üniversite gibi konularda faaliyette bulunan bir şirkette Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Ekonomi, özelleştirme, UFRS, vergi hukuku, ticaret hukuku, yükseköğretim mevzuatı gibi çeşitli hukuki alanlarda yazılmış ve ulusal yayın yapan dergilerde yayımlanmış yaklaşık 120 adet makale ve sirkülerleri ile mali konularda çeşitli sunum çalışmaları bulunmaktadır. “Özelleştirme Uygulamalarının Vergi Gelirleri Üzerine Etkisi” konusunda tez çalışması ve “Vakıf Üniversitelerinin Mali Sorunları “ ile “Akaryakıt Sektörü Vergi Ve Mali Hukuk Uygulamalarıüzerine yazılmış (Seçkin Kitabevi) kitapları bulunmaktadır.

Uzmanlık çalışmaları arasında vergi danışmanlığı, denetimi, vergi planlaması, uluslararası vergi planlaması, vergi davaları, bölünme, birleşme, şirket değerlemesi, UFRS, transfer fiyatlandırması, fiscal due diligence çalışmaları bulunmaktadır.

YMM (Sworn İn CPA) ve Bağımsız Denetim (İndependent Auditor) Sertifikalarına sahiptir. Ertürk Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim AŞ‘de Vergi Bölüm Başkanı (Head Of Tax) olarak görev yaptıktan sonra TaxAuditing YMM Bağımsız Denetim Kurucu Ortağı olarak görev yapmaktadır. Yabancı dili İngilizce olup, evli ve bir oğlu bulunmaktadır.

Tüm Makaleleri İçin Tıklayınız

YMM Ali ÇAKMAKCI’nın Alomaliye.com sitemizde yayınlanan makaleleri