22 Haziran 2000 tarihinde yola çıktık...

Başlıca Vergi, SGK, Kamu Kurumları Mevzuatı alanında hizmet veren Alomaliye.com, Türkiye’de özel sektörün ve devletin birçok resmi kurumunda internet sitesi yokken güncel mevzuat ve ekonomiyi o yıllarda değerli ziyaretçilerine sunmaya başladı. SMMM Şaban ABACI  tarafından kurulan Alomaliye.com, 2003 yılı itibariyle yeni yazarlara ve içerik editörlerine sahip oldu.

Kapsam ve hit olarak Türkiye’nin en güncel ve alanında en çok tıklanan mevzuat & ekonomi haberleri sitesi olmanın verdiği mutlulukla 23. yayın yılına adım atan Alomaliye.com, 2015 Eylül ayı içerisinde tamamen yenilenen altyapısı (sunucu ve tasarım) ile kullanıcılara daha sorunsuz ve modern bir portal sunmayı başarmıştır.

Prof. Dr. Özgür Biyan’ın Alomaliye.com Hakkındaki Yazısı

 

Vergi hukuku, iş hukuku, ticaret hukuku, muhasebe işlemleri vb. dinamik alanları takip etmek günümüzde başlı başına bir iş kabul edilmektedir. Mevzuat takip etmek ciddi bir zaman yanında ciddi bir emek de ister. Mevzuatı tasniflemek, kullanıma hazır tutmak kolay işlemler değildir. Birikim, deneyim, istek ve bilgi gerektirir. Günlük mesleki faaliyetlerin sürdürülmesinin yoğun zaman aldığı günümüzde çeşitli müşavirlik, hukuk danışmanlığı hizmetleri verenler bilirler ki kendilerine hızlı çözüm üretebilecek mevzuatı takip etme hususunda destek olabilecek bu birikim, deneyim ve bilgiye sahip kişi veya kuruluşlara her zaman ihtiyaç duyulmuştur ve duyulacaktır.

İşte bu işi uzun bir süredir büyük bir özveriyle gerçekleştiren ve bugün itibariyle belli bir sistem işleyişine sahip olan AloMaliye web sitemiz yirmiikinci yayın yılını doldurmuş bulunmaktadır. Siz site takipçilerinin ve okurlarının da desteği ile kendi alanında bir numaraya yükselen AloMaliye web sitesinin arkasında neler olduğunun, bugünlere nasıl gelindiğinin az çok bilinmesinde fayda vardır.

Her gün sabahın çok erken saatlerinden itibaren siz site izleyenlerinin işe başladıkları, müşavir ve danışmanların ofislerine ulaştıkları saatlerde, bilgisayarınızı açar açmaz günlük gelişmelerin bir tıklama ile ekranınıza düşmesine neden olan en önemli husus hiç bir gelir elde edilmeksizin yapılan fedakârlık, özveri ve kamusal hizmet anlayışıdır. Bu sayede bizler açısından günlük gelişmeler sadece bir tıklama ile izlenebilir hale gelmektedir. Bununla da bitmemektedir. Elde edilen ve hazırlanan bilgilerin arşivlenmesi, tasniflenmesi, yıllar sonra dahi ulaşılabilir olması da ayrı bir emek, yatırım ve altyapı gerektirmektedir. Biraz meraklı olanlar bunun kolay bir faaliyet olmadığını zaten bilirler.

Bunun yanında AloMaliye web sitesi, siz kullanıcılarına nitelikli hizmet verebilmek için sunumlarını, hizmet çeşitliğini hep artırma çabası içinde de olmuştur, olmaya da devam etmektedir. Kendi kategorisinde danışma ve yayın kurulu kurarak bir ilke imza atmıştır. Yayın kurulu aynı zamanda hakemlik hizmeti vermiş, sizlere daha kaliteli çalışmalar sunulması adına gönüllü bir şekilde büyük özveri ile hareket etmiştir. “Her türlü ve konudan yazılar” değil, “nitelikli ve seçkin çalışmalar” sloganı ile hareket etmeye çalışmıştır. Hatta zaman zaman “arkadaş hatırı” dahi göz ardı edilmiştir. Ancak bunlar hep okuyucuya daha iyi hizmet amaçlı olduğu için gerçekleşmiştir. Bu süreçte eleştiriler de olmuş ve bunlar yapıcı bir şekilde dikkate alınmaya gayret edilmiştir. Gözden kaçan, yanlışlıkla ifade edilen, muhtelif hataları olan çalışmalar olmuşsa da, beşer şaşar hesabı bunların azaltılması için daha özenli olunması adına yöntemler geliştirilmeye çalışılmıştır. Konu buraya gelmişken bu vesile ile bizlere çalışmalarını yollayan tüm yazarlarımıza bir kez daha teşekkür edilmesi de gerekir. Kalemlerine kuvvet… Varolsunlar… Sağolsunlar…

AloMaliye web sitesini meydana getiren, oluşturan ve adeta bir çocuk gibi bugün 23 yaşına gelmesinde büyük emek veren SMMM Sayın Şaban Abacı Bey’in isminin bu noktada ifade edilmesi gerekir. Çizgisini bozmadan, belli bir hedef doğrultusunda bir web sitesi oluşturmak ve bu noktalara getirmek kolay değildir. Hatta birçok kez kamu kurumuna bağlı bir web sitesi düşüncesiyle yaklaşanların, soranların, takdir edenlerin sayısı hiç de az değildir. Bu durum dahi yapılan işin dışarıdan nasıl algılandığını görmeye yeterlidir. Bu siteden az ya da çok yararlanan herkes için Sayın Abacı’nın emeği ve ekibinin katkıları unutmamalıdır.

Esas amacı uygulamanın, iş dünyasının içindeki çalışanlara yönelik hizmet vermek olan AloMaliye siz değerli takipçileri ile daha da iyi noktalara gelecektir. Önerilerinizi, yayınlanmasını istediğiniz çalışmalarınızı paylaşmaya lütfen devam ediniz. Böylece her zaman size daha iyi hizmet vermeyi amaç edinen bir web sitesine katkıda bulunmuş ve en önemlisi sizin sitenize siz sahip çıkmış olacaksınız.

Desteğinizi esirgemediğiniz, büyük özveri ve fedakârlık ile oluşturulan AloMaliye web sitesinin 23. Yılını kutluyorum. Umarım daha da önemli atılımlar ile fark yaratmaya devam edecektir.

AloMaliye, büyük bir marifettir. Marifet iltifata tabidir.

YAYIN KURULUMUZ

  • Talha APAK, Yeminli Mali Müşavir (Yayın Kurulu Başkanı)
  • Prof. Dr. Özgür BİYAN, Öğretim Üyesi (Yayın Kurulu Başkan Yardımcısı)
  • Şaban ABACI /Yönetici/S.M. Mali Müşavir (Yayın Kurulu Başkan Yardımcısı)

 


DANIŞMA – AKADEMİK KURULUMUZ

  • Prof.Dr. Ahmet Burçin YERELİ, Öğretim Üyesi, Hacettepe Üniversitesi, Maliye Bölümü
  • Prof. Dr. Altuğ Murat KÖKTAŞ, Öğretim Üyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Maliye Bölümü
  • Prof. Dr. Özgür BİYAN (Alomaliye.com Yayın Kurulu Akademik Üyesi | Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Maliye Bölümü)

Alomaliye.com web sayfalarında yer alan her türlü bilgi, mevzuat, makale, ekonomi haberleri, yazı, inceleme, rapor, araştırma sonuçları, istatistiki veriler, Alomaliye.com ekibi tarafından azami özen gösterilerek takip edilmekte incelenmekte ve bu verilerin, teknik imkânlar ve hukuki kısıtlamalar çerçevesinde mümkün olan düzeyde güncelliği sağlanmaya çalışılmaktadır. Ancak, bu özene rağmen yine de tarafımızdan kaynaklanmayan, bilgimiz dışında gelişen ve sehven oluşan yanlış, eksik veya gecikmiş verilerin bulunması yüzünden doğabilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü şahısların uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Şaban Abacı, Alomaliye.com ekibi, Timecom Bilgisayar Yazılım Basın ve Yayıncılık Hizmetleri Ticaret Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz.

Ayrıca sitemizde gerek tarafımızdan hazırlanan, gerekse kullanıcılarımız tarafından gönderilen ve ücretsiz olarak dağıtılan *.htm, *.doc, *.xls, *.exe vb. diğer uzantılı programlardan/dosyalardan kaynaklanabilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü şahısların uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Şaban Abacı, alomaliye.com ekibi, Timecom Bilgisayar Yazılım Basın ve Yayıncılık Hizmetleri Ticaret Ltd. Şti. ve çalışanları sorumlu tutulamaz.

Yine, Alomaliye.com web sayfalarında yer alan her türlü bilgi, mevzuat, makale, ekonomi haberleri, yazı, inceleme, rapor, araştırma sonuçları, istatistiki veriler yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Vergi, Sosyal Güvenlik, hukuki amaç veya yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz. Herhangi bir tavsiye, talep veya teklif olarak kabul edilemez.

Sitemizde yer alan hiç bir bilgi (mevzuat, ekonomi haber, resim, yazı, makale) izinsiz kullanılamaz. Kullanıldığı tespit edildiğinde gerekli yasal işlemler yapılır. Site sorunlarıyla ilgili [email protected] adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

– Sitemizin Hiçbir Kamu Kurum Ya Da Kuruluşuyla İlgisi Yoktur.

– Gazete, Dergi vb. Basılı Yayınımız Yoktur.

Firma Bilgilerimiz

Timecom Bilgisayar Yazılım Basın ve Yay. Hiz. Tic. Ltd. Şti.
Üniversiteler Mah. Hacettepe Teknokent Safir C Blok Kat:11 No:81 Çankaya / ANKARA

Telefon: 0312 229 49 11 – 0312 232 46 43
Fax: 0312 230 76 23
Vergi D/N : Doğanbey / 8430016652

Mersis No: 0843-0016-6520-0016

[email protected]

Banka Bilgilerimiz

Hesap Sahibi: Timecom Bilgisayar Yazılım Bas. Yay. Hiz. Ltd. Şti.
İstanbul-Enpara İnternet Şubesi                                   Şube Kodu: 03663          Hesap No: 67631893                 IBAN: TR12 0011 1000 0000 0067 6318 93
garanti-bankasi-logoAnkara-Necatibey Şube Kodu: 130
Hesap No: 6202008
IBAN: TR62 0006 2000 1300 0006 2020 08
is-bankasi-logo Ankara-Necatibey Şube Kodu: 4222
Hesap No: 0555037
IBAN: TR41 0006 4000 0014 2220 5550 37