ingenico

Muharrem Özdemir Özgeçmiş

YMM Muharrem ÖZDEMİR Kimdir?

muharrem-ozdemir

Muharrem Özdemir

Muharrem ÖZDEMİR, 1977 yılında Mardin Midyat’ta doğdu.  Babasının adı Mahmut, annesinin adı Latife’dir. İlk, orta ve lise tahsilini Simav ilçesinde tamamlamıştır. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun olmuş olup Fakülteyi üçüncülük derecesi ile bitirmiştir.

Kısa bir memuriyet görevinin ardından kariyer hayatına Vergi Denetmeni olarak başlamış, müteakip Vergi Denetim Kuruluna intisap ederek Bakanlık Vergi Müfettişi olarak görev yapmıştır. Vergi Müfettişi olarak görev yapmakta iken Resmi Gazete’de yayımlanan 2013/694 No’lu müşterek kararname ile Türkiye’nin en genç Defterdarı olarak birinci dereceli Manisa Defterdarlığına atanmıştır.

Maliye Bakanlığında üst düzey yönetici iken kamu görevinden ayrılarak (VDD) Vergi Denetim Danışmanlık ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş kurucuları arasına katılarak Yeminli Mali Müşavir sıfatıyla Yönetim Kurulu üyesi, Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almış olup aynı zamanda Kamu Gözetim Kurumu tarafından verilen Bağımsız Denetçi unvanına sahiptir. Kamu görevi sırasında, Gelir İdaresi Başkanlığı personeline ve Vergi Denetim Kurulu Müfettiş yardımcılarının eğitim seminerlerinde öğretici olarak dersler vermiş ve 12 inci dönem Vergi Müfettişleri Derneği İstanbul Şube Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

Kitapları, İstanbul Üniversitesi başta olmak üzere Hukuk Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Meslek Yüksek Okulu ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Vergi İcra Hukuku derslerinde kaynak eser olarak okutulmaktadır. Dünya Gazetesi, Referans Gazetesi ve birçok internet sitelerinde “vergi” “ekonomi” “muhasebe” konulu 150′yi aşkın makalesi ve yayınlanmış 7 adet kitabı bulunmaktadır. ÜSTADNAME adlı kitabı ile ilgili çalışmalar ise devam etmektedir.

Evli olup Yusuf Kağan, Elif ve Ece adında üç çocuk babasıdır.

Tüm Makaleleri İçin Tıklayınız

YMM Muharrem ÖZDEMİR sitemizde yayınlanan makaleleri