Ferit Taş Özgeçmiş

Ferit Taş Kimdir?

1982 yılında Kayseri’de doğmuştur. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü lisans derecesine ve University of Virginia Darden School of Business MBA yüksek lisans derecesine sahiptir.

2006 Ocak ayında Maliye Müfettiş Yardımcısı olarak başladığı Kamu kariyerinde Maliye Müfettişi, Vergi Müfettişi, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığında İdari Görevli Vergi Müfettişi, Başkanlıkta Koordinatör, Vergi Başmüfettişliği, İstanbul Yurt Dışı Kazançlar ve Transfer Fiyatlandırması Grup Başkan Yarımcısı ve son olarak Vergi Denetim Kurulu Kurul Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Kurul Başkan Yardımcılığı döneminde inceleme, insan kaynakları ve strateji departmanlarını başarıyla yönetmiştir.

Kamu görevi sırasında Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı bünyesinde Ar-Ge Komisyon üyeliği, KGK bünyesinde Tek Düzen Hesap Planı Çalışma ve Danışma Komisyon Üyeliği, Adalet Bakanlığı bünyesinde Bilirkişilik gibi birçok farklı görev de almıştır.

Paris, Viyana, Şangay, Pekin, Sofya gibi birçok şehirde kurs ve seminer almış, uluslar arası platformlarda ülkemizi temsil etmiştir.

2019 yılında kamu görevinden istifa ederek, özel sektörde Yemini Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak çalışmaya başlamıştır.

Tüm Makaleleri İçin Tıklayınız

Ferit TAŞ ‘ın Alomaliye.com sitemizde yayınlanan makaleleri