Mintez Şimşek Özgeçmiş

Mintez ŞİMŞEK Kimdir?

1974 yılında Erzurum Şenkaya’da doğdu. İlköğrenimini Bilecik’te tamamladı ve 1991 Yılında Bilecik Ticaret Lisesini bitirdi. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1995 yılında mezun oldu.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde başladığı Yüksek Lisans Eğitimini, Sosyoloji Ana Bilim Dalı, İnsan İlişkileri Alanında, “Çalışma Yaşamında Gönüllülük ve Gönüllü Çalışmaya İlişkin Esaslar” projesi ile bitirdi.

1996–1999 yılları arasında özel bir bankanın bireysel bankacılık birimlerinde görev yaptı. 2000–2013 yılları arasında Türk Kızılayı Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcılığı, Müfettişlik ve Başmüfettişlik, 2013-2015 Yılları arasında ise Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu görevleri esnasında, Pakistan, Somali, Bosna-Hersek, Irak, Etiyopya ve Suriye’de yürütülen İnsani yardım operasyonlarında Koordinatörlük ve Proje Yöneticiliği görevlerinde bulundu, İsviçre, Macaristan ve İran’da mesleki eğitim ve kurs faaliyetlerine iştirak etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 22. Dönem 3. Yasama Yılında “Kamu Vakıfları ile Kamu Kurumları Bünyesinde Kurulu Dernek ve Yardımlaşma Sandıkları Konusunun Araştırılarak, Bu Oluşumlardan Kaynaklanan Sorunların Çözümü İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi” Amacıyla kurulan 10.12.28 Esas Sayılı Meclis Araştırma Komisyonunda Uzmanlık yaptı.

Halen İLKSAN Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Şimşek, evli ve 2 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Dernekler, Vakıflar, Yardım Sandıkları ve Okul Aile Birlikleri konusunda araştırmaları ve incelemeleri bulunan yazarın, bu konulardaki birçok makalesi ulusal ölçekte yayınlanmıştır.

Yayınlanan Kitapları;

  • Yeni Dernekler Hukuku – Adalet Yayınevi, Ankara-2008
  • Seçimler ve Siyasi Partiler Mevzuatı – Adalet Yayınevi, Ankara-2009

Tüm Makaleleri İçin Tıklayınız

Mintez ŞİMŞEK’in Alomaliye.com sitemizde yayınlanan makaleleri