Serhat Erden Özgeçmiş

Serhat Erden Kimdir?

Yazar Hakkında

  • Türkiye’nin en genç Vergi Dairesi Müdürü (2022)
  • Mevzuatname adlı eserin müellifi
  • mevzuatname.com kurucusu ve geliştiricisi
  • Yeterliğe Tabi E. Gelir Uzmanı
  • Marmara Üniversitesi / Maliye

İlk, orta ve lise tahsilini doğup büyüdüğü semt olan Esenler’de tamamlayarak Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye Bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite yıllarında İMKB (Borsa İstanbul) uygulamalı öğrenci eğitim programı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bünyesinde staj programına katılmış, İngilizce dil eğitimi için başvurduğu özel bir eğitim kurumundan intermediate seviyesinde mezun olmuştur.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan yazılı ve sözlü sınavları kazanarak 2011 yılında “Yeterliğe Tabi Gelir Uzman Yardımcısı” olarak memuriyet hayatına ilk adımını atan ERDEN, uzmanlık yıllarında vergi dairelerinin vergilendirme ve KDV İade birimlerinde vazifelendirilmiş olup, aynı zamanda yoklama – denetim, ihbarlar gibi çeşitli birimlerde de görev alarak saha tecrübesini edinme fırsatını yakalamıştır.

Türkiye’nin en büyük KDV İade birimi olan Vatan İhtisas Vergi Dairesi Müdürlüğü başta olmak üzere Beşiktaş Vergi Dairesi ve Bakırköy Vergi Dairesi Müdürlüklerinde “Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı” olarak görevini icra etmiştir.

Vergi ve tahsilat konularında çok sayıda makalesi yayımlanan ve alomaliye.com yazar kadrosunda yer alan ERDEN, Türkiye Vergi Dairesi Müdürleri ve Müdür Yardımcıları Derneğinin 2021 yılında gerçekleştirilen genel kurulunda yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Genel Başkan Yardımcısı unvanıyla raportörlük görevini üstlenmiştir.

Gelir İdaresi Başkanlığınca yapılan yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olarak 2022 yılı itibariyle Türkiye’nin en genç Vergi Dairesi Müdürü sıfatıyla atanmaya hak kazanmıştır.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 122 nci maddesi uyarınca ERDEN, gayretli ve özverili çalışmaları neticesinde Başarı Belgesi ile taltif edilmiştir.

1989 yılında İstanbul’ da doğan ve dede toprağı Çanakkale olan ERDEN, evli ve üç çocuk babasıdır.

Mevzuatname adlı eser, yazarın ilk ve tek kitabıdır.

 

 

Tüm Makaleleri İçin Tıklayınız

Serhat ERDEN’in Alomaliye.com web sitemizde yayınlanan makaleleri